HABER DETAYI

5 Ağustos 2019 10:42

Çerkezköy oto ekspertiz

Çerkezköy oto ekspertiz

Çerkezköy oto ekspertiz

Oto ekspertiz işlemi, arabalar için hayati önem taşıma özelliği göstermektedir. Araba kullanımının artması ve 2. el araçlara artan yoğun talep nedeniyle ekspertiz işlemi daha da önem kazanmaya başlamıştır. Araba kullanımının yaygın olduğu Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde de ekspertiz hizmeti veren teknik servis bulunmaktadır. Oto ekspertiz işlemi Çerkezköy oto ekspertiz servisinde rahatça hızlı bir şekilde yapılarak aracın kısa geçmişinin profili çıkarılabilmektedir. Geçmişte bir kaza geçirmiş olduğu, teknik ekipmanları ile ilgili değişim bakım ve onarım işlemlerinin yapılıp yapılmadığı ve aracın kilometresi başta olmak üzere bir çok teknik bilginin belirlenmesine ekspertiz işlemi denilmektedir.

 

Oto Ekspertiz Özellikleri

Oto ekspertiz işlemi sayesinde aracın geçmişin dair önemli ayrıntılar tespit edilebilmektedir. Ekspertiz işlemi ile aracın hasar kaydının olup olmadığı ve kaza geçirip geçirmediği gibi bilgilere de ulaşılabilmektedir. Ekspertiz işleminin en önemli noktası ise içerisinde değişip değişmeyen parçaların tespit edilmesidir.

Araca uygun, orjinal parçaların kullanılmaması ileride çıkabilecek sorunların en başında gelmektedir. Özellikle ikinci el otomobil satıcıları bazı özellikleri aracın değeri düşmemesi adına saklayarak alıcı ile paylaşmamaktadır. Ekspertiz raporu olmayan veya ekspertize girmemiş araçların daha sonradan teknik anlamda pek çok sorunu çıkabilmektedir. Ekspertiz işlemi ile hem alıcı hem de satıcı rahat bir şekilde ticaretlerini gerçekleştirebilmektedirler.

 

 Oto Ekspertiz İşlemi Nasıl Yapılır?

Bir otomobili satın almadan önce Çerkezköy’de bulunan teknik servise getirerek ekspertiz işlemi rahatça ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Ekspertiz işlemi günlerce süren bir işlem değildir. Aracın markasına, modeline ve yılına göre değişik özellikler gösterebildiği gibi kaza ve hazar durumunda da süre değişebilmektedir. Kapsamlı ve detaylı bakım son teknolojik makinelerin bulunduğu teknik servislerde sağlıklı bir şekilde yapılabilmektedir.

 

 Oto ekspertiz işleminde yapılan testler

Oto ekspertiz işleminde aracın bakımı ve onarımı yapılmaz sadece hasar durumu ortaya çıkarılır. Bu işlemlerin yanı sıra ekspertiz işleminin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için bazı testlerin yapılması gerekmektedir. Bu testler ise şu şekildedir;

– El freni testi

– Aracın frenleme sistemini tespit eden test

– Aracın süspansiyon (Arabaların lastik, lastik hava, yay, amortisör ve bağlantı sistemine verilen isim ) testi.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.